سیستم شما فاقد نرم افزار فلش می باشد ، برای مشاهده بهتر این سایت به این نرم افزار نیاز دارید. برای دریافت اینجا را کلیک نمایید
 
2019 Oct 18
   
  19 صفر 1441
    
   بازدید امروز 480
   بازدید دیروز 1734
   بازدید این ماه 38476
   بازدید کل 944753

   انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت

   انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره وری در صنعت
   میان سازمان مدیریت صنعتی و  وزارت صنعت، معدن و تجارت

   به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شد.
    
   بنا به این گزارش، در جلسه کارگروه تخصصی بهره وری شورای سیاست گذاری و راهبری آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت درخصوص بهره وری اظهار داشت: برای دستیابی به بهره وری مطلوب و تصریح شده در برنامه ششم توسعه باید ابتدا موانع و مشکلات را برطرف نماییم.
    
   وی خاطر نشان کرد: 2/8 درصد از از رشد 8 درصدی اقتصاد باید از محل رشد بهره وری کل عوامل تولید تامین شود که در این میان بهره وری نیروی انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
    
   وی با بیان این نکته که بهره وری باید از سطوح ابتدایی آموزش مورد توجه قرار گیرد افزود: ارتقا بهره وری در تولید و منابع انسانی  نیازمند عزم ملی و اراده همه جانبه است که در این میان، نقش مردم بسیار کلیدی است.
    
   قبادیان تاکید کرد: باید بصورت علمی و با استفاده از مدل های تجربه شده و با کمک سازمان های با تجربه در خصوص بهره وری نظیر سازمان مدیریت صنعتی، بهره وری در حوزه صنعت را ارتقا بخشیم.
    
   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اشاره به تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: درخصوص این تفاهم نامه از تمامی سازمان های دولتی و مردم نهاد می خواهیم که در اجرایی شدن آن کمک نمایند تا قدم های مطلوبی برداشته شود.
    
   قبادیان در بخش دیگری از سخنان خود برنامه های اصلی سال 98 معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت را شامل طرح ملی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ)، طرح انقلاب صنعتی چهارم و طرح اجرای چرخه بهره وری در صنعت عنوان نمود.
    
   در ادامه جلسه ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ، ضمن تبریک روز ملی بهره وری و قدردانی از رویکردهای معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، در خصوص فرهنگ سازمانی و ‌بهره وری اظهار داشت: ‌بهره وری از زمان تاسیس بنگاهها فرهنگ سازی می شود، روحیات و فرهنگ تیم موسس سازمان ها و بنگاهها، تاثیر زیادی در توسعه بهره وری سازمان دارد و سازمان ها و بنگاه هایی که در زمان تاسیس برای بهره وری استراتژی و خط مشی ترسیم نکرده باشند در آینده کسب و کار خود دچاروابستگی به مسیر خواهند شد  که می‌تواند نهادها را «ناکارآمد» و غیر بهره ور نماید در نتیجه چنین سازمان هایی دچار آنترپی و افول خواهند شد.
    
   مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در خصوص ضرورت توجه به رویکرد توانمندی‌های پویا گفت: توانمندي هاي پويا به توانايي بنگاه براي ادغام، ساخت و باز پيكره­بندي شايستگي های داخلي و خارجي به منظور پاسخگويي به محيط هاي با تغييرات سريع فناورانه گفته مي شود و توانايي سازمان براي دستيابي به اشكال جديد و نوآورانه مزيت رقابتي  و مسیر سازی بر اساس توسعه دارائی‌های مکمل نظیر برند جدید، نیروی انسانی توسعه یافته، تکنولوژی جدید و توسعه بهره وری سازمانی و ... را میسر می سازد.
    
   کیانی بختیاری ضمن بیان منحنی دوم حیات بنگاه ها درباره مفهوم دوسوتوانی گفت: در مورد سازمان ها، دوسوتوان بودن نیازمند سازمان هایی است که هم از اکتشاف و هم از بهره ‌برداری و بهره وری برای موفقیت استفاده می کنند.
    
   وی خاطر نشان کرد: دو سو توانی یک قابلیت مدیریتی است که مدیران سازمان را در بهره برداری از فرصت های موجود و کشف فرصت های جدید توانمند می سازد.
    
   مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی گفت: تمرکز بیش از حد بر بهره برداری، اغلب باعث می‏شود یک سازمان دید بلندمدت خود را از دست بدهد؛  همچنین تاکید بیش از حد بر اکتشاف، به معنی ساخت کسب‏وکار آینده به قیمت از دست دادن آن در امروز است.
    
   برخورداری مدیران از چنین توانایی و قابلیتی، به سازمان ها کمک می کند تا به مزیت رقابتی پایدار و عملکرد برتر دست یابند و با توجه به شرایط رقابتی بتوانند به جایگاه خود در مقایسه با سایر سازمان ها پی ببرند.
    
   وی با برشمردن نمونه هایی از رویکرد دوسوتوانی در شرکت ها که باعث افزایش بهره وری گردیده، گفت: هنر دوسوتوانی، داشتن ظرفیت دستیابی همزمان به بهره برداری و بهره وری یا عملکرد عالی در فعالیت‏های روزانه و همچنین اکتشاف به معنای توانایی سازمان برای نوآوری و تغییر در واکنش به تقاضای متغیر محیط است.
    
   مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ارکان پیاده سازی فرهنگ دوسوتوانی را رهبری و فرهنگ؛ افراد و مهارت ها؛ ساختار؛ فرآیند و روش ها؛ سیستم و ابزارها و مدیریت عملکرد بهره ور بنگاه عنوان داشت و افزود: بارزترین رویکردهای فرهنگ دوسوتوانی شامل متنوع سازی کسب و کار؛ خودسازماندهی و اکوسیستم است.
    
   کیانی بختیاری دلایل ورود سازمان مدیریت صنعتی به مقوله کمک به استقرار چرخه بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت مواردی نظیر قدمت 55 سال فعالیت در زیر مجموعع وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سابقه تشکیل موسسه مطالعات بهره وری؛ استقرار نظام هاي بهبود فرايند در شركت‌ها و سازمان هاي مختلف، استقرار نظام هاي بهره وري بر مبناي چرخه بهره‌وري در شركت ها و سازمان هاي مختلف؛ اجراي طرح سام (سامانه ارتقاء مديريت بنگاه ها) با هدف عارضه يابي و ارائه راه‌كارهاي بهبود در بخش صنعت؛ ارائه طرح توانمدسازي از طريق كلينيك هاي صنعت در بخش صنايع كوچك (طرح جاري در سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران)؛ تعاملات گسترده با  موسسات برجسته بین المللی و برخورداری شبکه نمایندگی های سازمان در 26 استان کشور عنوان نمود.
    
   وی دستاوردهای مورد انتظار از اجرای کامل و صحیح طرح بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت را در 12 بخش شامل موارد ذیل برشمرد:
    
   1- شناسایی انواع اتلاف ها در بنگاه اقتصادی و حذف یا تعدیل آن ها
   2- اصلاح و بهبود ساختارها و فرایندهای برنامه‌ریزی، تولید، انبار، تعمیر و نگهداری، فروش، خدمات پس از فروش و...
   3- کاهش منطقی زمان تولید، مواد اولیه، انرژی، آب و... در فرآیند تولید و فروش کالاها و خدمات
   4- کاهش منطقی قیمت تمام شده محصولات تولیدی
   5- ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات تولیدی
   6- افزایش سطح رقابت‌پذیری محصولات تولیدی در فروش داخل کشور و صادرات
   7- اشاعه فرهنگ بهره‌ وری و کمک به نهادینه‌ شدن آن نزد کارکنان و مدیران بنگاه اقتصادی
   8- جلب و جذب مشارکت بیشتر و  بهتر کارکنان و مدیران از طریق اجرای طرح «تسهیم دستاوردهای بهره‌وری»
   9- پاسخگویی مناسب به مفاد ماده 5 قانون برنامه ششم توسعه کشور و برنامه اقتصاد مقاومتی
   10- کمک به تحقق اهداف توسعه کشور در جهت نیل به خودکفایی صنعتی و مقابله با تحریم‌های اقتصادی
   11- جلوگیری از افول بنگاه ها با بازتعریف به موقع چرخه دوم فعالیت
   12- کمک به دو سو توانی و متنوع سازی کسب و کار بنگاهها و سازمان ها
    
    در این جلسه همچنین گزارشی در خصوص بهره وری بخش صنعت، معدن و تجارت و تشریح تفاهم نامه همکاری با سازمان مدیریت صنعتی و نیز گزارش اقدامات این سازمان درزمینه اجرای تفاهم نامه، ارائه گردید.
    در پایان برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی به امضا و تبادل تفاهم نامه پرداختند.

    


   منبع : سازمان مدیریت صنعتی      1398/3/1 12:48

   خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
   0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

   -------------------جهت دریافت اطلاع رسانی های مرتبط با دوره های آموزشی به کانال مرکز آموزش مراجعه نمایید.-------------------


    

   ............ برنامه  ثبت نام دوره های آموزشی  با حمایت مالی شرکت شهرک‌های صنعتی استان ............

   .............( مهلت تا 30 مهر ماه 1398 ).........

   ردیف عنوان دوره تعداد جلسات سهم شرکت کننده (تومان)
   1 دوره آموزشی بازاریابی کاربردی

   7 روز

   115،500
   2 دوره آموزشی حسابداری ویژه بازار کار 8 نیم  روز 120،000
   3 دوره آموزشی طراحی منابع انسانی 7 روز 129،500
   4 دوره آموزشی مهارت های ارتباطی 6 نیمروز 90،000
   5 دوره آموزشی راه اندازی یک استارت آپ 1/5روز 33،500
    
   **جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام با شماره تلفن‌های 32933908 ، 32933948  و یا  09904572032  تماس حاصل نمایید.**
   ** دوره های آموزشی مورد نیاز شرکت ها و سازمان ها به صورت اختصاصی قابل طراحی و برگزاری است.**